Mikela Dema, studentja shkodrane ekselente/ “Zgjodha degët bio-kimi, 6 muaj në Itali”

Nga Merisa Gjoni

 

Kjo eshte Mikela Dema!3 vite te strudimeve bachelor I mbaroi ne fakultetin e shkencave te natyres ne Shkoder, ne degen biologji-kimi.

 

Nese per shume te tjere keto dege renditen si me te veshtirat duke I mbajtur larg preferencave te tyre, per Mikelen ato ishin pasioni I saj qe ne gjimnaz. Ne vitin qe lam pas Mikela pati mundesi qe 1 semester ta bente ne nje nga universitetet e Italise, e ndihmuar nga nje nje burse e cila per te ishte plotesim I pergatitjet jo vetem akademike por edhe sociale.

 

Deget biologji kimi pavarsisht mundesise per tu pajisur me burse por edhe per te vijuar ciklin e 2 te studimeve jashte vijon te jete me nje numer te kufizuar studentesh qe e perzgjedhin ate.

 

Mikela eshte e vendosur qe pas nivelit bachelor edhe ate te masterit ta kryeje prane ketij fakulteti duke qene se sic thote ajo ofron cdo gje qe I nevojitet nje student.

Xhoni dhe Diola duhet të lidhen? Ja pse po thuhet se e gjitha është me skenar

Xhonatani kishte biletë vajtje-ardhje. Ai u rikthye në shtëpi.Nuk kaloi as një orë nga eliminimi dhe Xhoni u rikthye sërish në shtëpi.   Bileta e tij,...

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës, ka ndodhur edhe puthja e parë ndërmjet dy banoreve.   Nga emocionet teksa shkoi për ta pritur,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME