Mikela Dema, studentja shkodrane ekselente/ “Zgjodha degët bio-kimi, 6 muaj në Itali”

Nga Merisa Gjoni

 

Kjo eshte Mikela Dema!3 vite te strudimeve bachelor I mbaroi ne fakultetin e shkencave te natyres ne Shkoder, ne degen biologji-kimi.

 

Nese per shume te tjere keto dege renditen si me te veshtirat duke I mbajtur larg preferencave te tyre, per Mikelen ato ishin pasioni I saj qe ne gjimnaz. Ne vitin qe lam pas Mikela pati mundesi qe 1 semester ta bente ne nje nga universitetet e Italise, e ndihmuar nga nje nje burse e cila per te ishte plotesim I pergatitjet jo vetem akademike por edhe sociale.

 

Deget biologji kimi pavarsisht mundesise per tu pajisur me burse por edhe per te vijuar ciklin e 2 te studimeve jashte vijon te jete me nje numer te kufizuar studentesh qe e perzgjedhin ate.

 

Mikela eshte e vendosur qe pas nivelit bachelor edhe ate te masterit ta kryeje prane ketij fakulteti duke qene se sic thote ajo ofron cdo gje qe I nevojitet nje student.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...