E TRISHTË/ Ka fituar disa herë kampionatin, u diagnostikua me sëmundje të rëndë në tru, ndërron jetë futbollisti i njohur 32-vjeç

Ndërron jetë në moshën 32-vjeçare, futbollisti japonez Masato Kudo. 32-vjeçari ishte diagnostikuar me një sëmundje të rëndë në tru dhe ndërroi jetë pas një ndërhyrje kirurgjikale.

 

Kudo ka qenë aktivizuar dhe me kombëtaren aziatike në 4 ndeshje teksa ka shënuar dhe 2 gola.

 

 

Eksperienca e tij e fundit ishte me klubin Tegevajaro Mijazaki, e cila militonte në kategorinë e tretë japoneze.

 

Ai gjithashtu ka mbajtur veshur edhe fanellat e Brisbejn Roar në Australi dhe të Vankuverit në MLS-në Amerikane.

 

Masato Kudo fitoi kampionatin në Japoni në vitin 2011.

 

 

Fitoi 1 kampionat në Ligën e Dytë japoneze në sezonin 2009/2010, 1 Kupë të Japonisë, 1 kampionat në ligën e lindjes në Japoni dhe 1 Kupë të Ligës në Japoni.

Aman vetëm nxirreni Luizin se ia japim ne 100 mijë euro: biznesmeni ankohet se s’ka klientë kur është transmetimi live

Luiz Ejlli është kthyer në fenomen dhe arsyeja kryesore pse Shqiptarët janë me sy nga televizori te Shtunave dhe te Marteve pikerisht në mbrëmjet...

Luiz Ejlli: Politika pa Berishën është si Big Brother pa Luizin

Padyshim Luiz Ejlli është një nga banorët më të lakuar dhe më të ndjekur në Big Brother Vip 2.   Ndonëse e ka shprehur disa herë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME