Hackerat iranianë “nxjerrin zbuluar” drejtorin e SHISH, i publikojnë të dhënat sensitive

Duket se hackerat iranianë nuk duan t’ia dinë fare për “ashpërsinë” me të cilën shteti shqiptar po reagon ndaj tyre.

 

Pasi sulmuan një sërë websitesh të institucioneve publike përfshirë edhe e-Albania, ata herë pas here kanë nxjerrë edhe të dhëna të ndjeshme të figurave të larta shtetërore, madje shikohet se asgjë nuk po i ndal ata në publikimin e këtyre të dhënave.

 

Kështu ditën e sotme rradhën e ka patur Drejtori i Shërbimit Informativ të Shtetit, Helidon Bendo.

 

Hackerat iranianë në kanalin e tyre në Telegram kanë publikuar të gjitha të dhënat që kanë të bëjnë me të, duke filluar nga gjeneralitetet, numrat e telefonit, numrat e kartave e të pasaportave, familjen, makinat në pronësi e deri tek hyrjet e daljet nga Shqipëria.

 

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...