Shihni në ëndërr varreza, veshje të zeza dhe njerëz të panjohur? Ja si e shpjegon ‘Znj. Beti’

Elisabet Mato Skëndo ose siç njihet ndryshe “Zonja Beti”, dha shpjegim dhe interpretim ëndrrave.

 

Disa nga simbolet kryesore të ëndrrave mbeten varrezat dhe veshjet e zeza që sipas znj. Beti jo domosdoshmërit paralajmëojnë për një ndodhi ogurzezë por për dicka të mirë.

 

 

Endrrat janë si një gjuhë e huaj, po nuk gjete elementin e përshtatshëm dhe nga ana e kuptimit të plotë e ke pak të vështirë. Veshja e zezë ka simbole të ndryshme, varet nga ngjarjet ku merr pjesë kjo ngjyrë. Për një person mund të jetë rritje në detyrë dhe mbështetur mbi cilësitë e karakterit që ka por edhe mbi aftësitë dhe dijet që ka.

 

Pra dhe atë që trashëgon si karakter, I zgjuar elokuent etj. këta bëjnë karrierë. Pra efektivisht kjo rrobe veshur ka mënyrën se cfarë është e qepur, kostum, një fustan psh. sjell njerëz që nuk arrijnë të zotërojnë mirë situatat në jetë dhe ankohen shpesh dhe krijojnë atë që pengon fatin, energjinë” shpjegoi znj.Beti.

 

Ndërsa për telefonuesit të cilët shohin në ëndrr persona që kanë ndërruar jetë u shpreh kështu:

 

“Diku shpirtrat ikin të nervozuar dhe për një kohë e mbajnë këtë dhe ndikojnë dhe në ëndrra kur kthehen” u shpreh ajo.

 

Disa nga simbolikat që shohin më shpesh shumë persona në ëndrrat e tyre janë njerëz të panjohur dhe shtëpi të rrënuara ose shtëpi e cila është rrëmujë, por sipas studiueses së ëndrrave znj. Beti, nuk paralajmëron vdekje apo sëmundje:

 

“Është një mundësi që në një të ardhme dicka do të rëndojë, do të të stresojë ndoshta një punë , ndoshta një person, por që do të ketë të panjohura brenda vetes, stress, tension duhet të të ndihmojnë edhe të tjerë por nuk ka të bëjë me ndonjë problem sëmundjeje që mblidhen njerëzit, vdekje etj” tha ajo.

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit nga Luizi, ndërsa ky...

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...