E dhimbshme! Historia e dy vëllezërve që preku zemrat e të gjithëve, Marin Mema bën gjestin e madh

Armando dhe Andrea janë vëllezër. Në fshatin e tyre, Qarrishtë të Librazhdit shkolla është mbyllur prej disa vitesh.

 

Kjo ka bërë që ata të mos kenë asnjë mundësi të mësojnë, të shkruajnë dhe të lexojnë gjuhën e nënës.

 

 

Gazetari Marin Mema, pasi ka vizituar nga afër familjen Hasa në Qarrishtë të Librazhdit, ka ndërmarrë nismën për t’i ndryshuar jetën dy të vegjëlve të familjes.

 

Ai ka hapur një fushatë në “Gofund” për të mbledhur fonde, me qëllim mundësinë për t’u shkolluar dhe kushte të mira jetese.

 

Pas pajisjes me kartë identiteti, 80-vjeçarja merr pension social

Në 11 Nëntor “Stop” transmetoi ankesat e Hamdi Topallit, banues në Laç. Ai kërkonte regjistrimin e nënës së tij Xhemile Selman Topalli, e cila...

“Më fol për atë vajzën”/ Gjuajti me grusht Berishën, del video e Gerti Shehut

Kryedemokrati Sali Berisha u dh u nua këtë mesditë nga një 31-vjeçar të identifikuar si Gert Shehu.   Kreu i PD-së po ecte krah Kreut të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...