Në ditën e parë të universitetit në Shkodër lexohet mesazhi “jo normal”: I thoni Gladiolës që… (foto)

Sot mijëra studentë nisën universitetin në vendin tonë. E pazakontë ajo që ka bërë një i ri në ditën e parë të universitetit.

 

Ngjarja ka ndodhur në Shkodër, ku i riu me inicialet E.M, ka gjetur një mënyrë të veçantë që t’i japë një mesazh ish-të dashurës së tij.

 

Në ditën e parë të vitit të ri akademik, në Universitetin e Shkodrës ai ka vendosur tre banderola me një mesazh për Gladiolën.

 

Në këto banderola si shkruan: I thoni Gladiolës që e du, i thoni që më mungon, i thoni që nuk e kam harru. Këto mesazhe kanq tërehqur vëmendjen e të gjithëve dhe janë bërë virale në rrjet.

 

Nderkohe viti i ri Akademik 2022-2023 në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan ka nisur me 21 degë të mbyllura për shkak të zero regjistrimeve apo një numri shumë të vogël, nën 6 studentë që kanë pasur interes për këto degë.

 

Në bazë të të dhënave nga Universiteti, degët të cilat kanë marrë më shumë aplikime mbeten në Fakultetin e Shkencave Mjekësore Teknike, si Infermieria e Përgjithshme me 250 regjistrime;

 

Infermieri Mami 160 regjistrime; Fizioterapi 100, Imazheri 100 dhe Teknike Laboranti 100.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...