Ruan krahët e VIP-ave amerikanë, kush është shqiptari, ish-special i RENEAS

Ardian Mustafaj, është një prej anëtarëve të stafit të sigurisë që kujdeset për VIP-at më të njohur amerikan, i cili ka qenë vite më parë ish-efektiv i Forcave Speciale RENEA.

 

Ai u tërhoq nga Policia shqiptare dhe tashmë është krah VIP-ave më të njohur të kinematografisë amerikane, shkruan newsbomb.al.

 

Mustafaj ka shërbyer si truprojë i Princeshës Samara të Familjes Mbretërore Saudite, truprojë i Sheikh Al-Madi në Katar, truprojë e Princit Al-Saudi në Dubai, etj.

 

Prej disa vitesh ish-speciali i RENEAS ka themeluar një kompani që ofron shërbime sigurie për të gjithë të famshmit në Shtete e Bashkuara të Amerikës, duke filluar me aktorë të Hollywood, këngëtarë, politikë e biznesmenë të ndryshëm që vizitojnë Nju Jorkun.

 

Dje, kasti i aktorëve të filmit “Black Adam” ka mbërritur në Time Square të Nju Jorkut dhe ekipi i sigurisë me në krye shqiptarin Ardian Mustafaj është kujdesur për sigurinë e tyre.

 

The Rock, Noah Centineo, Pierce Brosnan, Sarah Shahi dhe të tjerë aktorë të filmit, janë ruajtur nga ish-efektivi i Forcave Speciale shqiptare dhe ekipi i tij.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...