VIDEO/ Po rinovonin ndërtesën e shkollës, gjejnë portofolin e humbur para 70 vitesh. Pronari i tij ishte..

Një portofol i vogël i viteve 1950 u gjet brenda mureve të një ish-ndërtese shkolle dhe tani është identifikuar pronarin.

 

Shoqëria Historike e Qytetit të Ligës tha se kuleta u gjet kohët e fundit gjatë punës së rinovimit në Qendrën Komunitare të Ligës City, e cila më parë shërbente si Shkolla e qytetit të League.

 

“Në pamje të parë dukej si një portofol dhe doli të ishte një ditar. Përfytyrojeni atë si Facebook-un e sotëm, edhe pronarja shkroi për jetën e saj të dashurisë, me kë u nda”, tha Zëvendëspresidenti i Shoqërisë Richard Lewis.

 

Portofoli mbante emrin “Beverly Williams” dhe foto të shumta që datojnë 50-70 vjet më parë.

 

Zyrtarët thanë se ishin në gjendje të kontaktonin familjen e Williams, e cila ndoqi shkollën në vitet 1950. Williams, i cili lindi në vitin 1945 dhe nderroi jete në shtator 2016.

 

Zyrtarët u shprehën se ishin në gjendje të flisnin me vajzën e Williams.

 

“Ajo u mahnit nga ajo që i thamë,” tha Lewis për Houston Chronicle.

 

“Më fol për atë vajzën”/ Gjuajti me grusht Berishën, del video e Gerti Shehut

Kryedemokrati Sali Berisha u dh u nua këtë mesditë nga një 31-vjeçar të identifikuar si Gert Shehu.   Kreu i PD-së po ecte krah Kreut të...

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Ndër të tjera, Ronaldo...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...