Pas kaq shumë vitesh rikthehet në festivalin e RTSh grupi i famshëm shqiptar…

Në festivalin e Radio Televizionit Shqiptarë, do të marrë pjesë një nga grupet më të famshme të viteve 2000 raporton Kryefjala.com.

 

Bëhet fjalë për grupin “Produkt 28” që ka patur si protagonistë tre këngëtarët Fabian Basha, Alban Kondi dhe Turjan Hyska.Ja tek i shohim çunat teksa punojnë në studion e kompozitorit të njohur Shpëtim Saraçi dhe i vetmi që mungon është Turi, i cili prej vitesh është producent i programeve të humorit “Apartament 2Xl”, e tashmë i Klanifornias.

 

Grupi “Produkt 28” ka krijuar hite si “Trokas”, “Shqipe”, “Missi im”, “Si pemë” dhe 9 vite më parë u rikthyen për publikun me këngën “Ajër” këngë që e shoqëruan edhe me videoklip. Se çfarë kanë përgatitur së fundmi do ta zbulojmë së shpejti në festival…

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...