Horoskopi ditor, ja si nisen muaji Tetor per ju…

DASHI

 

Këtë të shtunë Hëna është e favorshme, ndaj ka mundësi të zgjidhni çdo gjë të pakëndshme që ka ndodhur në 10 ditët e fundit. Në fakt, disa janë shqetësuar për një çështje ligjore ose financiare. Kthehet guximi për të përballuar edhe situatat më të ndërlikuara. Në këtë fazë jeni gati për diçka që e keni dëshiruar prej kohësh.

Është e mundur të planifikosh një të ardhme më të mirë, të jetosh edhe më mirë. Keni qenë të zënë dhe keni bërë shumë punë, kështu që nuk është mirë t’i neglizhoni pak ndjenjat. Megjithatë, disa konflikte dashurie duhet të zgjidhen menjëherë. Java e ardhshme do të jetë e mrekullueshme për sa i përket dashurisë, duke pasur parasysh faktin se Venusi nuk do të jetë më në opozitë.

Prandaj është koha për të jetuar me një pasion për beqarët, të cilët mund të shkojnë në gjueti për aventura. Ditët e mesme të javës do jenë mjaft të qeta dhe të menaxhueshme, ndërsa fundjavën e ardhshme mund të humbni durimin dhe të keni një sherr me dikë. Financat duhen menaxhuar gjithmonë me kujdes. Më mirë të shmangni shpenzimet e tepërta.

DEMI

 

Në përgjithësi nuk ju pëlqejnë ndryshimet që janë shumë të shpejta, por pavarësisht kësaj keni qenë të detyruar të kaloni shumë transformime gjatë muajve të fundit. Dikush kishte nevojë të rishikonte mënyrën e të jetuarit të dashurisë dhe miqësive. Ndryshimet e fundit kanë sjellë një mënyrë të re të shikimit të jetës.

E kuptuat që duhet guxim për të ecur përpara dhe tani ke nevojë edhe për qetësi. Është sikur ka ardhur qetësia pas stuhisë. E diela do të jetë e rëndësishme dhe gjithashtu e dobishme për të gjetur një qetësi shpirtërore. Mund të sqaroni diçka edhe në dashuri.

BINJAKËT

 

E shtuna është konfuze për të lindurit në shenjën e Binjakëve. Megjithatë, nuk ka nevojë të dekurajoheni, sepse ka ngjarje të rëndësishme në prag të tetorit. Disa janë të lodhur dhe rrezikojnë të mos bëjnë gjithçka që duan në kohën e duhur. Një lloj ankthi në punë gjithashtu mund të rrisë dyshimet tuaja. Do të ketë sukses, por do të duhet edhe përpjekje për të organizuar një event që ju intereson. Në fund të tetorit do t’ju duhet të përfundoni diçka të rëndësishme.

GAFORRJA

 

Gjatë këtyre ditëve ju duhet të përballeni me disa probleme, edhe nëse nuk keni ndërmend t’ua tregoni të tjerëve qëllimin tuaj. Jeni të mërzitur nëse një rezultat që keni shpresuar nuk e keni arritur dhe për këtë arsye nuk mund të arrini atë që dëshironi. Gjykimi i të tjerëve është i rëndësishëm. Në punë nuk punoni me qetësi nëse jeni të detyruar të dëgjoni mendimin e dikujt që nuk e respektoni. Këtë fundjavë do të ketë një terren testimi për ndjenjat. Lehtësoni tensionin nëse shoqëroheni me dikë në shenjat e Dashit, Gaforres ose Peshores.

LUANI

 

Duhet të jeni të sigurt edhe nëse keni fituar vetëm gjysmën e një sfide. Jupiteri do të jetë në anën tuaj në gjashtë muajt e parë të 2023, kështu që do të ketë kohë për t’u rikuperuar dhe gjithashtu për të bërë diçka tjetër. Mund të realizoni projekte midis tetorit dhe marsit dhe do të ketë gjithashtu mundësi për të bërë zgjedhje të shkëlqyera. Këtë të shtunë, gjëja pozitive është Hëna, e cila ju sjell risi, ose ndonjë kënaqësi të mirë. Kushdo që dëshiron të ecë përpara në dashuri, nuk duhet të ketë frikë.

Një histori e lindur në gusht, mund të jetë më e rëndësishme. Nuk do të keni shumë kohë për t’iu kushtuar ndjenjave javën e ardhshme, ndaj çiftet në krizë duhet të zgjidhin problemet e tyre dhe madje disa dyshime këto ditë. Në vendin e punës do jetë e nevojshme të përfitoni sa më mirë nga një situatë e keqe, por vetëm për një kohë të shkurtër.

VIRGJËRESHA

 

Ka disa ditë që ke shumë gjëra për të bërë, por nuk ke kohë. Një projekt i madh dhe një moment po aq i madh janë planifikuar, për vitin e ardhshëm. Në përgjithësi nuk jeni dikush që u tregon gjithçka të tjerëve, por dëshironi të ruani pak privatësi. Tani është koha për të treguar cilësitë tuaja. Duhet të angazhoheni në punë. Qëndroni larg thashethemeve dhe lërini gjërat të shkojnë sipas rrjedhës. Të dielën do të ketë vend për mirëqenie, ku Hëna do të japë një dozë të mirë ngarkese dhe energjie. Pushoni paksa të shtunën.

PESHORJA

 

Nëse duhet të flisni me dikë, është më mirë ta bëni këtë të shtunën sesa të dielën. Në fakt, në këto 24 orë Hëna do të jetë në anën tuaj, ndërsa më 1 tetor në opozitë me ju. Në përgjithësi, tabloja astrale prodhon një dëshirë për hakmarrje, falë edhe kalimit të Venusit në shenjën tuaj që sjell pak pozitivitet. Kaq shumë mund të gjeni dashurinë në këtë periudhë. Shenjat e ajrit si tuajat janë të lumtura, kur kanë mundësinë të flasin pa frikë, duke i shprehur me qetësi mendimet e tyre.

AKREPI

 

Fundjava është e dobishme për rimbushje dhe një ide e mirë mund të realizohet me sukses. E arrini fitoren kur mund t’i shprehni qartë ndjenjat tuaja. Prandaj duhet të zgjidhni dyshimet dhe pasiguritë për të vazhduar në mënyrën më të mirë të mundshme. Ata që punojnë në një sektor ku kreativiteti është i rëndësishëm do të kenë një mundësi më shumë për t’u vënë re deri në fund të nëntorit. Favorizohen shkencat humane, duhet gjetur edhe stimuj të rinj nga pikëpamja kulturore.

SHIGJETARI

 

Këtë të shtunë e keni Hënën në shenjë, edhe nëse ka ende disa fërkime për t’u zgjidhur. Java e re do jete më e mirë. Kemi shqetësime të vogla apo të mëdha në familje, shtëpi apo në disa raste edhe me partnerin. Jeni të lodhur, ndoshta nga shumë polemika apo vonesa të premten. Në këto 24 orë, megjithatë, forca rritet dhe të dielën do të keni akoma më shumë energji në dispozicion.

Afërdita është kthyer në favor, kështu që mund të punoni më mirë në marrëdhëniet romantike. Dikush mund të zemërohet me një person të Dashit. Javën e ardhshme do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje dashurive shumë të largëta ose të pamundura. Disa mund të jenë të pavendosur midis dy historive, ose midis së shkuarës dhe së tashmes.

BRICJAPI

 

Në këtë periudhë duhet më shumë tolerancë dhe mençuri, edhe sepse durimi është një metodë e mirë, por, do të jenë armët ideale ato për të arritur qëllime të mëdha. Edhe nëse keni pasur një konfirmim këto ditë, apo keni nisur një projekt të ri, çmimi i vërtetë do të arrihet në pranverën e vitit të ardhshëm.

Muajt ​​e ardhshëm do të karakterizohen nga gëzime dhe vështirësi. Në tetor në veçanti do të ketë provokime, por edhe ndërmjetësime. Ata që punojnë në një kompani dhe kanë një rol drejtues mund të kenë të bëjnë me ndonjë armik. Forca juaj mund të rritet nëse arrini të bashkëpunoni me njerëz që nuk ju pëlqejnë, duke kërkuar rezultatin maksimal të mundshëm.

UJORI

 

Një fazë e rëndësishme për marrëdhëniet me të tjerët fillon këto ditë. Në përgjithësi nuk mund të bëni një dallim të madh midis miqësisë dhe dashurisë. Jeni shpesh në dispozicion me shumë dashuri edhe ndaj miqve. Ata që kanë partner Ujorin ankohen ndonjëherë, sepse mendojnë se u japin shumë hapësirë ​​miqve, duke harruar pak se cilat janë detyrat e atyre që jetojnë në çift. Jeni një shenjë bujare dhe për këtë arsye jeni të lumtur kur mund të bëni diçka pozitive për të tjerët.

PESHQIT

 

Këto kohë është e rëndësishme të përforconi një ndjenjë. Prej kohësh jeni marrë me kundërshtimin e Venusit dhe për këtë arsye kjo do të thotë se ndoshta nuk ka pasur mundësi të dashuroni ashtu siç do të kishit dashur. Ka pasur distanca ndoshta për arsye të ndryshme, apo pikëllime në shtëpi. Ata që kanë nisur së fundmi një lidhje mund të mos kenë besuar menjëherë, por tani munden, pasi Venusi nuk është më kundër. Në vitin 2023 do të ketë mundësi për të kapërcyer shumë tensione.

Horoskopi ditor, e enjte date 30 nentor 2022

Dashi   Energjia e ditës mund të krijojë një ndjenjë tensioni mes jush dhe të dashurit tuaj. Mund të ketë shumë çështje që janë ngritur për...

Historia e dhimbshme: Shoqja me të cilën luaja, nuk e dija që ishte motra ime (Video)

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, ishte e ftuar Feride Tahiri, e cila tregoi një histori të pazakontë.   Ajo është nga...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...