Rama jep lajmin e mire. Keto jane kategorit qe do shtohet rroga muajin e ardhshem

Kryeministri Rama jep lajmin e mire dhe pritet qe ai te rrisi pagat per disa kategori.

 

Policia e Shtetit në të gjitha nivelet do të ketë një rritje të pagës nga 7% deri në 15%. Po ashtu dhe zjarrfikesit do te kene rritje rroge.

 

Pritet qe dhe pensionistet te kene rritje pensioni po ashtu dhe familjet me ndihme ekonomike.

 

Vendimi hynë në fuqi menjëherë pra paga e ardhshme do ta marrin sipas vendimeve përkatëse dhe përqindjeve në bazë të kategorive.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...