“Fëmija ishte gabimi më i madh i jetës sime”, rrëfimi tronditës i një nëne të re

Mëmësia përshkruhet si një nga gëzimet më të mëdha të jetës si dhe një nga sfidat më të mëdha Një përvojë unike personale por gjithashtu diçka që përjetohet ndryshe nga çdo prind. Një nënë e re ka ndarë trishtimin e saj pasi zbuloi se nuk ka reaguar ndaj mëmësisë ashtu siç mund ta kishte pritur.

 

Dhe duke marrë pjesë në forumin e këshillave prindërore Mumsnet, ajo zbuloi se po fillon të mendojë se të kesh një fëmijë mund të jetë “gabimi më i keq i jetës sime”. Rrëfimi u nda në një postim të shkruar në vitin 2021, i cili së fundmi është rishfaqur në internet dhe ka shkaktuar shumë zemërim.

 

“E urrej të paturit një fëmijë. Nuk kam fare jetë. Jeta është: Zgjohu në orën 6. Shko në punë. Përfundo punën. Merr fëmijën nga çerdhja. Mundohesh ta argëtosh fëmijën për dy orë.“, thotë ajo duke treguar rutinën e përditshme duke vënë dhe zgjuar fëmijën nga gjumi çdo disa orë.

 

“Çoje fëmijën në shtrat, flokët janë të këputura, lëkura në qafë më ka rënë. 45 minuta për veten time gjatë së cilës kohë më duhet të bëj disa punë. Fëmija zgjohet. Vendose fëmijën sërish në gjumë. Foshnja zgjohet. Kalo dy orë e gjysmë deri në tre orë për ta kthyer fëmijën në shtrat.

 

Ndjehu si një mumje. Një budallallëk për të bërë.” Shumë prindër ndanë disa fjalë inkurajuese me shpresën për të ndihmuar nënën e re. Një grua e këshillonte: “Ju lutemi kërkoni ndihmë, flisni me mjekun tuaj ose nëse keni një grup nënash të drejtuar nga një infermiere, dërgojini asaj mesazh menjëherë.”

 

Një tjetër shkruante: “Është vërtet e vështirë. Do të doja që njerëzit të ishin pak më të hapur dhe të sinqertë për sa e vështirë është për prindërit. Nuk do të jetë gjithmonë kështu. Gjumi bëhet më i mirë, tërheqja e flokëve kthehet në biseda shumë të ëmbla dhe të ngrohta dhe shumë kohë argëtuese.” /abcnews.al

I gjeti motra një burr milioner/ Valbona trondit te Arditi: E ndava, ai më kerkonte…

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” në Tv Klan solli një përballje midis dy motrave. Shkak për mosmarrëveshjet midis tyre është bërë martesa...

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...