Keni ëndërruar sikur dikush po ju ndjek apo ju bien dhëmbët? Çfarë do të thotë kjo

Ëndrrat nuk janë aspak të rastësishme.

 

Ëndrrat e shpeshta dhe të përsëritura nënkuptojnë diçka dhe kuptimi që ato fshehin është mjaft i thellë. Truri juaj vazhdimisht ju dërgon mesazhe përmes ëndrrave. Pasi të mësoni se si t’i deshifroni ato, do të mësoni shumë për veten tuaj.

 

Kuptimi i ëndrrave më të shpeshta dhe të përsëritura

 

Dikush po ju ndjek

Ju mund të keni frikë për mirëqenien tuaj fizike ose mendore. Ju gjithashtu mund të shqetësoheni për një marrëdhënie nga e cila dëshironi të dilni. Kjo ëndërr gjithashtu mund të përcjellë një ndjenjë mbytjeje. Identiteti i ndjekësit gjithashtu ka rëndësi. Ndoshta është dikush që njihni që përfaqëson pjesë të vetes që nuk ju pëlqejnë.

 

Jeni vonë diku

Emocionet mbizotëruese janë ankthi dhe zhgënjimi, si në nxitimin për të kapur një fluturim dhe duke e humbur atë. Kuptimi varet nga arsyeja pse jeni vonë dhe nëse është rezultat i veprimeve tuaja, të tilla si disa minuta gjumë shtesë apo vonesa siç është trafiku në rrugën për në aeroport. Kjo ëndërr mund të nënkuptojë se po humbisni diçka në jetën tuaj sepse nuk jeni proaktiv ose për shkak të mosveprimit të të tjerëve.

 

Të papërgatitur për provime

Kjo mund të shprehë dyshimin për veten: Ndoshta nuk jeni i sigurt nëse jeni në lartësinë e detyrës ose nëse mund ta dorëzoni një projekt në kohë, ose nëse jeni të shqetësuar se si ju perceptojnë bashkëshorti ose kolegët. Ose nuk e dini se sa mirë po shkojnë marrëdhëniet tuaja me ata që ju rrethojnë.

 

Humbja e dhëmbëve

Ju mund të shqetësoheni për mënyrën se si të tjerët ju perceptojnë ose si e shihni veten. Mund të lidhet me rutinën tuaj të të ngrënit, si për shembull nëse keni ndjekur një dietë të re. Humbja e dhëmbëve gjithashtu mund të lidhet me ndjenjën e plakjes, pasi është një shenjë e plakjes, ose mund të jetë një metaforë gjuhësore (ideja për të kafshuar më shumë sesa mund të përtypni).

Receta e qofteve më të shijshme që keni ngrënë në jetë

Kjo është receta më e vjetër e përgatitjes së qofteve më të mira që keni ngrënë ndonjëherë. Duhen vetëm 20 minuta për t’i gatuar.   Përbërësit: 60...

Pasuritë e çmendura të gazetarëve tanë nga Bledi Mane: “7.5 mln euro ne banke, rroga e tij arrinë në 37 mijë euro, ka 11...

Elita e gazetarise shqiptare mbetet ra ca më me katare dhe ndryshe nga komuniteti hallexhi i qindra mijerave gazetareve te ndershem, kjo elite vazhdon...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...