Sonila Meço harron në emision direkt, nuk di si e ka emrin presidenti i Shqipërisë (video)

Presidenti Bajram Begaj erdhi si anonim dhe vazhdon të funksionojë si i tillë. Nuk gëzon stofin e një politikani me impakt publik, por vetëm si i preferuar i Edi Ramës.

Sot ishte dhe fillimi i sesionit të ri parlamentar ku gazetarët dhe të ftuarit në ‘Task Force’ komentuat situatën politike që është ndezur shumë me hyrjen në skenë të, Ilir Metës, tani jashtë kostumit të ngushtë presidencës.

Tradita edhe tani nuk u prish me hapjen e sesionit me një mesazh urimi nga presidenti Bajram Begaj por që u lexua nga krye-parlamentarja, Lindita Nikolla.

Pas ‘recitimit’ të Nikollës, ajo që ra në sy më shumë nuk ishin fjalët e dërguara me postë nga presidenti, por ‘lapsusi’ që moderatorja, Sonila Meço bëri pas fjalës së kryetares së parlamentit ,duke harruar dhe emrin e presidenti Begaj.

Moment ky që u kalua me shpejtësi pas ndihmesës që Abilekaj i dha moderatores Meço, por s’ka se si të ndodhë ndryshe, sepse presidenti flet vetëm kur i jep leje kryeministri, e duke e ditur se Rama është një ‘Show Man’ kjo sa vjen e do bëhet edhe më e radhë.

Kujtojmë se Sonila Meço është një nga zërat më kritik ndaj qeverisë, si dhe ndaj presidentit të ri të vendit Bajram Begaj, gjë që e ka shprehur që në fillim kur ai mori postin.

Pasi shfaqi premierën e filmit ‘Sofia’ në Londër, Arbana Osmani ‘kryqëzohet’ nga ndjekësit e saj: Je mendjemadhe!

Ndeshja e mbrëmshme e Botërorit, Serbi-Zvicër u përjetua shumë nga shqiptarët për shkak të dy futbollistëve me origjinë shqiptare, Shaqiri dhe Xhaka të cilët...

Qumeshtor me miell. Receta origjinale qe duhet ta provoni me patjeter kete te diele

Qumeshtor. (Receta nga Elva)   Perberesit: 1- 1/2 kg qumesht 300 gr miell 300 gr sheqer 100 gr gjalp 4 kokrra veze ( mundesisht veze fshati)   Pergatitja: Ne nje tenxhere te madhe nxehim...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...