E kemi mbeshtetur me te gjitha forcat / Reagon gazetarja : Po Bardhi e Bashkia cfare beri apo lejoi te levizej rana

LAS Festival ka permbyllur me teper sukses edicionin e pare te tij duke e kthyer Velipojen ne kryefjale jo vetem te vendit por edhe pertej. Por sic ndodh,

politika synon te pervetesoje ate cfare nuk eshte e saja dhe kjo nuk i ka shpetuar gazetares Brunilda Dibra e cila ne nje postim ne rrjetet sociale ka kritikuar Bashkine Shkoder dhe Kryetarin e Bashkise Shkoder Bardh Spahia

Po Bardhi e Bashkia Shkodër, ça mbështeti në këtë festival, apo lejoi me u lujtë rana për 3 ditë?? Sa ishte mbështetja logjistike apo fondi i pushtetit vendor për këtë festival që as në posterin zyrtar nuk asht përfshi?

Artistët tanë janë heronj – shkruan ne postimin e saj gazetarja Brunilda Dibra.

Postimi i Plote

TE TJERA