Çmimi i druve në Shqipëri ka marrë tatëpjetën, reagon Braçe: Ore mos u bëni idiotë

Dimri po afron dhe në zonat malore ngrohja bëhet kryesisht me dru, por edhe për këtë është rritur çmimi. Për këtë ka reaguar deputeti socialist, Erion Braçe.

 

I revoltuar, në një postim në Facebook ai thotë se është grabitje e madhe që çmimi i druve të zjarrit të shkojë nga 3500 në 7000 mijë lekë metri.

 

“Po si nuk doli njëri tu bëjnë llogarinë. Sa naftë e sa benzinë harxhoni që nga 3500 lekë e keni çuar çmimin e druve 7000 leke; 200%!!!! Është grabitje dhe grabitjet ndëshkohen”, shkruan Braçe.

 

Reagimi i Erion Braçes/ PO ÇMIMIN E DRUVE TE ZJARRIT PERSE E RRISNI??? Çfarë do thoni, është rritur çmimi i ushqimit për pemët? Mos u bëni idiote!

 

Do thoni qe është rritur euro dhe dollari edhe me shume? Mos u bëni qesharake! Aaaaaa pooo, është rritur nafta për transport dhe benzina per sharra;

 

Këtë do thoni? Po si nuk doli njeri tu bëjnë llogarine; Sa nafte e sa benzine harxhoni qe nga 3500 leke e keni cuar çmimin e druve 7000 leke; 200%!!!!

TE TJERA