4 ‘skifterë’ shqiptarë në Greqi, pasi përplasin të moshuarin me makinë, sfidojnë patrullën e policisë në garë shpejtësie nëpër ara

4 ‘skifterë’ shqiptarë bënë të pamundurën për t’i shpëtuar policisë, por arratia zgjati vetëm disa minuta.

Ndjekja e një grupi romësh nga një patrulle policie përfundoi në një përplasje të ashpër kur efektivët e ELAS-it i bënë shenjë makinës të ndalonte. Por ata shkelën gazin dhe u larguan me shpejtësi për të shpëtuar.

Protothema shkruan se gjatë ndjekjes, makina e romëve një Fuoristradë, ka marrë shpejtësi të lartë dhe është përplasur me një mjet që drejtohej nga një i moshuar, i cili gjithashtu mbeti i plagosur.

Më herët, katër romët kishin tentuar të hyjnë në një shtëpi në zonën e Zofrias. Mirëpo, sapo janë vënë re nga policia, kanë tentuar të arratisen me xhipin ngjyrë argjendi. Një ndjekje pasoi në rrugët e ngushta përreth me grabitësit që iknin duke lëvizur përgjatë Avenue Megalo Alexandrou në drejtim të Aspropirgos. Mirëpo, në lartësinë e unazës së Aigaleos, ata janë përplasur rëndë me një makinë në të cilën udhëtonte një i moshuar.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur lehtë drejtuesi i makinës, ndërsa hajdutët kanë zbritur nga automjeti dhe kanë nisur të vrapojnë drejt arave. Policët i kanë ndjekur dhe kanë arritur të arrestojnë tre nga katër personat. Një grup sigurie ndodhet në zonë dhe po kryen hetimet për identifikimin e kriminelit të katërt.

XHUBLETA NË UNESCO, MALËSORJA: KRENARE, 150 VITE QË E KAM

Nga Senad Nikshiqi   Që prej 29 nëntorit të këtij viti xhubleta shqiptare, një veshje tradicionale e Malësisë së Madhe është e mbrojtur nga UNESCO,...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë pas martesës. Mediat e huaja shkruajnë se Flint humbi jetën papritur, duke lënë zemërthyer familjen,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...