“Do të djeg me benzinë”/ Zbulohet plani i frikshëm i të riut: E futi të dashurën 16-vjeçare në bagazh, si e ndihmuan shokët (EMRAT)

25-vjeçari, Ardit Çela u arrestua pasi ka dhunuar një 16-vjeçare. Burime ekskluzive bëjnë me dije për gazetaren Xhensila Kodra se e mitura kishte një lidhje dashurie me 23-vjeçarin.

Për këtë ngjarje policia ka shpallur në kërkim shokun e tij Enea Hoxha, ndërsa është proceduar penalisht në gjendje të lirë një 17-vjeçar.

Plani i të riut duket se ka qenë i frikshëm. Nga burime mësohet se 17-vjeçarja bashkëjetonte me Çelën dhe kanë pasur një konflikt me njëri-tjetrin për shkaqe xhelozie.

Këtu ka nisur edhe plani i të riut. Mësohet se ai e ka dhunuar vajzën dhe në bashkëpunim me dy shokët e tij e ka kërcënuar se do ta digjte me benzinë.

TE TJERA