Tre makina u bënë copa-copa ne Shkodër/ 30-vjeçari shqiptar s’ia del dot humb jetën

Te dielën në mesditë rreth orës 15:20, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, konkretisht në fshatin Beltojë, u regjistrua një aksident i trefishtë.

 

Nga përp.lasja e tre makinave me drejtues shqiptarë, malazezë dhe kosovarë mbetën të lënduar 6 persona, gjë që tregon se përpl.asja ka qenë shumë e fortë.

 

Në aksident u përfshinë automjeti tip “Opel”, me drejtues shtetasin I. XH., 30 vjeç, automjeti tip “Toyota”, me drejtues shtetasin malazez P. G., 42 vjeç dhe automjeti tip “BMë”, me drejtues shtetasin kosovar A. B., 24 vjeç.

 

Pas aksid.entit, të afërmit e 30-vjecarit I.Xh bënë apel për gjak 0 pozitiv për njeriun e tyre, i cili sot ndërroi jetë.

 

Mësohet se i ndjeri ka qenë në makinë me nënën e tij, shtetasen D.Xh, 54 vjeçe me profesion edukatore, e cila ndodhet në spital në gjendje kritike për jetën.

TE TJERA