Ndahet nga jeta aktori i famshëm turk, i preferuari i shqiptarëve në “Fate të kryqëzuara”

Një lajm të trishtë raportojnë mediat turke. Aktori dhe regjisori i njohur Civan Canova ka ndërruar jetë. Canova ishte shumë i njohur për publikun pasi ka luajtur në disa seriale si “Karadayi”, “Fatmagyl”, “Fate të kryqëzuara” etj.

 

Aktori veteran Civan Canova është trajtuar për një kohë për kancer në mushkëri. Vetë aktori bëri të ditur kohë më parë se i është konstatuar një masë në mushkëri, përmes një postimi në rrjetet sociale.

 

“Lajmi që do t’ju jap nuk është i mirë, por ndihem i detyruar ta jap. Gjithçka nisi në vitin 2014 teksa endesha nëpër plazhin Gümüşlük. Kam bërë operacion në kyçin e dorës së majtë, ka pasur vdekje kockore në kyçin tim, ma kanë hequr. Rrugës për në kafene, shkela një qen të zi. Edhe kafsha u hodh në mënyrë të pavullnetshme, më hodhi në tokë. Unë rashë në krahun tim të djathtë. Ka ndodhur vdekja e kockave, këputja e tendinit, humbja e muskujve. Shkova në spital dhe mjeku tha: ‘

 

Të duhet një protezë.’ Nuk e desha, e lashë pas dore. 3 muaj më parë, fillova të kisha dhimbje të tmerrshme. Mjaft për të më mbajtur zgjuar natën. Erdha në spital dhe bëra një MRI. Gjatë marrjes së rrezeve të gjoksit u konstatua se kishte një masë të papërcaktuar. Kam 15 ditë në spital. Familja ime është me mua”, shkroi aktori dy javë më parë.

 

 

 

TE TJERA