Shkrumbohen 2 banesa, 8 anëtarë të një familjeje mbeten në qiell të hapur

Dy banesa janë shkrumbuar nga flakët në fshatin Kabash, Gramsh.

 

Mësohet se zjarri ka rënë rreth orës 03:00 të mëngjesit dhe dyshohet se është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

 

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, por era e fortë ka favorizuar flakët duke bërë që shtëpitë të shkrumbohen.

 

Banesa është në pronësi të Rexhep e Çlirim Licit, të cilët bëjnë apel për ndihmë pasi 8 anëtarët e familjes së tyre tashmë kanë mbetur në qiell të hapur, raporton News24.

 

Për fat të mirë nuk ka pasur lëndime në persona.

TE TJERA