Aksident ne Hot, permbyset furgoni me rreth 10 pasagjer (foto+video)

Një aksident ka ndodhur pasditen e së dielës ne afërsi të fshatit Hot në Malësi te Madhe .

Një furgon me rreth 10 pasagjer është përfshire një aksident ku si shkak ka qenë pikërisht shpejtësia dhe lagështira në rrugë si pasojë e reshjeve të shiut të rëna në ketë zonë.

Të gjithë pasagjeret kanë pësuar dëmtime jo te renda.

Kane qene pikërisht automjetet e rastit ata qe janë ndaluar dhe u kane dhëne ndihmën e parë si edhe i kanë transportuar të dëmtuarit për në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

Ndërkohe pas rreth 30 minutash dy ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes edhe pse të lënduarit tashme ishin shoqëruar me makina rastësore për në spital.

 

 

 

 

TE TJERA