Blendi Fevziu po vjedh femrat braziliane, gjinekologu nga Brazili na lë me gojëhapur me atë që po ndodh atje

Blendi Fevziu është përballur së fundmi me një situatë aspak të këndshme. Një mjek nga Brazili e ka njoftuar se identiteti i tij po keqpërdoret nga dikush në Brazil i cili shtiret si i pasur dhe kërkon grua.

 

Blendi ka publikuar edhe profilin e mashtruesit madje ai ka krijuar edhe një pasaportë dhe mjete identifikimi. “Përshendetje Blendi. Unë jam brazilian, mjek obstetër dhe gjinekologu.

 

Po ju kontaktoj për t’ju informuar se fotot dhe imazhi juaj përdoret si një burrë fallco për të vjedhur femra braziliane. Nëna ime ishte një nga viktimat.

 

Banditët kanë marrë foto nga Instagrami juaj duke ndryshuar emrin. Ata shtiren si një i vetumar i pasur që po kërkon për grua. Tani do t’ju tregoj fotot që i dërguan nënës simë”, shkruhet në mesazhin që mjeku i ka dërguar Blendi Fevziut.

 

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu ka vizituar plot 130 vende të botës. Rreth një muaj më parë, ai zbuloi se ka shkelur në shtete që mbulojnë 82.9 % të territorit të globit.

 

Ndërsa ditën e sotme, Fevziu ka dhënë mendimin e tij lidhur me vajzat e bukura. Sipas gazetarit, femrat e bukura gjenden në vendet e mëdha si SHBA, megjithatë edhe shtete të tjera si Kolumbia apo Venezuela.

 

TE TJERA