Pas shiut të rrëmbyeshëm, qyteti shqiptar ‘pushtohet’ nga tornado

Prej dy ditësh Kosova është përfshirë nga moti i keq, ku stuhitë e erës dhe shiut kanë shkaktuar mjaft dëme materiale.

 

 

Ndërkohë në një video të bërë publike në rrjet, shihet se nga stuhia e erës është krijuar një mini-tornado në qytetin e Lipjanit.

 

TE TJERA