Kur “armiku” të bën reklamën që t’i s’ja bën dot vetes: Fatura nga Ksamili që tronditi pushuesin serb (FOTO)

Ndërsa disa media “paçavure” shqiptare nxijnë realitetin e turizmit në Shqipëri, duke publikuar “stratosferike” që edhe mund të jenë diku nga një turist serb vjen e kundërta.

Ai, i befasuar nga çmimet e lira të një vakti të bollshëm me produkte deti, konsumuar në Ksamil, ka publikuar faturën që ka paguar.
“Fatura nga Shqipëria tronditi rajonin: shihni sa kushton një kilogram mishje, kallamar, karkaleca deti dhe sallatë”,

thuhet në një titull të mediave serbe, referuar përshtypjeve të pushuesit serb, ku vijohet më pas:
“Në grupin në Facebook ‘Pushime në Shqipëri’, ai ka bashkangjitur një llogari nga pushimet verore në Ksamil, një qytezë që ndodhet në jug të Shqipërisë.

Ksamil, 21.7. 2022, restorant peshku pranë rrethrrotullimit qendror në Ksamil. 1 kg midhje, 1/2 kg kallamar, 1/2 kg karkaleca, dy sallata greke dhe pije. E rekomanduar!”, ka shkruar ai me një foto e faturës.

TE TJERA