E frikshme/ Rrufeja godet aeroplanin plot me shqiptarë që po vinin nga Zvicra për pushime

Një aeroplan i kompanisë “GP Aviation” është goditur dje nga rrufeja në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Ky aeroplan po sillte pasagjer nga Baseli i Zvicrës për në Prishtinë. Insajderi ka mësuar se nuk ka pasur dëme në njerëz përjashto dëmet materiale të aeroplanit.

“Pasagjerët janë tmerruar janë frikësuar tej mase por për fat të mirë asnjë nuk është lënduar”, i tha ky burim Insajderit.

Bëhet fjalë për fluturimin e orës 16:30 të pasdites i cili me të arrirë në pistë rreth orës 18:20 u goditë nga rrufeja.

Burime thanë se kjo kompani për shkak prishjes së aeroplanit nga rrufeja ka anuluar fluturimin për Nuremberg të Gjermanisë.

Ditët e fundit Kosova është përfshirë nga një mot shumë i keq me shira të rrëmbyeshëm, stuhi dhe rrufe të shumta, ndryshe nga moti në Shqipëri.

TE TJERA