“Oh Zot”, moderatorja rrëzohet në mes të debatit të nxehtë … (video)

Një incident ka ndodhur në debatin e organizuar nga gazeta britanike Sun mes dy gladiatorëve për udhëheqjen e konservatorëve, ish-ministrit të financave, Rishi Sunak dhe ish-sekretares së jashtme Liz Truss.

 

Moderatorja e debatit Kate McCann u rrëzua, dhe videoja e momentit të frikshëm po bën xhiron e rrjetit.

 

Papritur, teksa dy kandidatët për pasardhës të Boris Johnson po kryqëzonin shpatat, gazetarja u rrëzua dhe studioja griu nga shoku, plotësisht.

 

Incidenti ndodhi teksa Truss po i përgjigjej një pyetjeje. Ndërsa ajo fliste u dëgjua një zhurmë dhe më pas u pa një reagim i çuditshëm në fytyrën e ish-ministres së Jashtme britanike.

 

Pas zhurmës, shikuesit panë të shfaqej mesazhi i mëposhtëm në ekranet e tyre: “Na vjen keq për ndërprerjen e programit. Ne po punojmë për të zgjidhur problemin dhe së shpejti do t’i rikthehemi rrjedhës normale”. Më pas u vendos që debati të mos vazhdonte, ndërsa gjendja e moderatores ende nuk dihet.

 

TE TJERA