Ndryshime në qeveri, Rama largon Ahmetaj, zv.kryeministre Belinda Balluku

Kryeministri Edi Rama njofton ndryshimet e reja të bërë në qeveri.

 

 

Me anë të një postimi në tëiter bën me dije se zv. Kryeministre do të jetë Belinda Balluku, teksa falenderon Arben Ahmetajn për punën e bërë.

 

“Falenderoj Arben Ahmetajn për kontributin në misionin tonë të përmbushur me një sukses spektakolar për Rindërtimin.

 

Energjia si sfida më kolosale e kësaj periudhe dhe infrastruktura si sfidë e pandërprerë kombëtare, janë bërë sot edhe marrëdhënie intensive me qeveri e institucione ndërkombëtare. Koha që roli i zv/kryeministrit të fokusohet në këto fusha. Belinda Balluku bëhet zv/kryeministre” shkruan Rama.

TE TJERA