E RËNDË/ Djali piu zbardhues rrobash, nëna hidhet nga ballkoni nga paniku

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francavilla Fontana,

në zonën e Brindisit ku një djalë 6-vjeçar ka pirë aksidentalisht ujë me zbardhues dhe nëna në panik është hedhur nga dritarja e shtëpisë së tyre.

Sipas mediave të huaja mësohet se nëna, 41 vjeç dhe djali janë shtruar në spital dhe fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

I mituri po mbahet nën kujdesin e mjekëve pasi ka pësuar djegie në gojë.

Ishin kalimtarët ata të cilët lajmruan ambulancën dhe policinë. Ndërkohë, autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

TE TJERA