Pas dates 15 korrik meteorologia paralajmeron ndryshimin e madh te motit

Sinoptikania e Meteoalb, Lajda Porja parashikon se ndryshimi i temperaturave në vendin tonë është ndjerë që ditën e djeshme duke theksuar se ka pasur një rënie të temperaturave në orët e para të mëngjesit.

Porja tha se problematikë do të mbetet era duke qenë se parametrat e saj mund të trazojnë edhe detit.

“Në fakt temperaturat janë ndjerë që dje, qarkullim të masave që vijnë nga Evropa Veriore. Reshjet janë izoluar, ndryshe është paraqitur situata e temperaturave. Ka pasur rënie të temperaturave në orët e para të mëngjesit. Pritet një tjetër rënie në mesdite.

Ultësira perëndimore prek temperaturat deri në 30 gradë. Një fundjavë shumë e freskët.

Problematikë ka mbetur era. Edhe sot do të jetë e pranishme era dhe në momente do ketë erë të konsiderueshëm duke sjellë trazim të detit”, parashikoi ajo.

Porja tha se përmirësimi pritet të vijë që nga dita e nesërme dhe temperaturat do të pësojnë një rritje graduale nga e hëna. Sinoptikania shtoi se nga e hëna në të premten temperature do të luhen mes 31-32 gradë.

“Ka qenë situatë e përkohshme, përmirësimi do të vijë që nesër, do të kemi ulje të parametrit të erës, pothuajse fare reshje. Temperaturat do të kenë rritje graduale që nga e hëna. Na pret një javë rreth vlerës 31-32 gradë.

Korriku vlerat i ka rreth 31-32. Nuk do të jemi nën ndikimin e të nxehtit afrikan. Nuk priten reshje nga e hëna në të premten.

Fundjavën e ardhshme do të ketë ndryshime. Pritet një tjetër valë pas datës 15 korrik.”, u shpreh Porja.

Luan me 22 instrumente muzikore, historia e Pëllumb Metës: Në fillim nuk tregoja se nuk më besonin

Instrumentisti Pëllumb Meta i ka lënë të gjithë pa fjalë me historinë e jetës së tij. Ai di të luajë plot 22 instrumenta, të...

“Bashkë ose asnjëri në finale”! Çfarë po planifikon Luizi për Kiarën?

Luiz Ejlli sërish ka përsëritur faktin që nëse del Kiara Tito nga shtëpia, do dalë edhe ai. Teksa po bisedonin në suitë, këngëtari i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...