Nuk pendohem që kam 10 vajza dhe që më në fund arrita të kem një djalë, flet Shefqeti i cili u be per te 11 here baba

Në kohën kur rënia e lindjeve po kthehet në shqetësim edhe për Shqipërinë, ai është babai më i lumtur në botë.

Jeton në fshatin Dritas të komunës Labinot Mal dhe ka plot 11 fëmijë. Skuadrën e tij të futbollit e ka me 10 vajza dhe një djalë.

Për banorët ai është edhe më fatlumi dhe më i pasuri i zonës. Sipas tyre, duke pasur shumë fëmijë, Shefqet Idrizi ka më shumë mundësi të mbajë bagëti, të mbledhë gështenja e kështu të pasurohet.

“E doja një djalë dhe më në fund erdhi, por u deshën plot 10 vajza. 4 i kam martuar ndërsa 6 të tjera i kam në shtëpi.

Nuk qahem se punojnë të gjitha dhe tani që po flasim disa janë me bagëti, disa po mbledhin gështenja. Nuk pendohem që kam 10 vajza dhe që më në fund arrita të kem një djalë”.

E gjejmë në shtëpinë e tij në fshat, ndërsa vajzat sëbashku me bashkëshorten, janë të gjitha duke u kujdesur për bagëtitë dhe duke mbledhur gështenja.

I pyetur se pse e donte patjetër një djalë, Shefqeti tregon se ishte shumë e rëndësishme për të të kishte një djalë pasi vajzat rriten e shkojnë në shtëpinë e burrit.

“Unë kam një skuadër futbolli me fëmijë dhe më të voglin e kam 11 vjeç. Është e vështirë të kesh kaq shumë fëmijë sot, por unë nuk jam penduar aspak që kam kaq shumë. Vajzat janë punëtore dhe si të tilla e nxjerrin vetë pjesën e tyre. Djali është pak i ledhatuar, por e meriton se është pas 10 femrave”.

Shefqeti ka mbi 20 lopë dhe qindra kokë dele. Ka një shtëpi shumë të mirë në qytet dhe toka e gështenja në fshat ku kalon pjesën më të madhe të vitit.

E ka qejf rakinë dhe në fshat e njohin si qejfliun e pijes. Me pak fjalë skuadra e tij e futbollit me fëmijë nuk e ka rrënuar, por pasuruar.

Dhe nëse bashkëshortja e tij do të mundte, ai do të kishte akoma më shumë fëmijë. Shefqeti ka një mesazh për të gjithë ata që sot mendohen mirë për të pasur fëmijë: “Bëni sa më shumë fëmijë, se fëmija e ka kismetin me vete”.

Metoda sekrete e humbjes së peshës! Humbje prej 2.1 kg në ditë
MËSO MË SHUMË

“Çmenden” fansat! Luizi me celular gjatë Prime dhe tani do përjashtohet? (Video)

Luiz Ejlli është një nder personazhet me të komentuara në Big Brother Vip Albania,ku me semundjen e tij bëri buje të madhe ku gjithë...

“Bashkë ose asnjëri në finale”! Çfarë po planifikon Luizi për Kiarën?

Luiz Ejlli sërish ka përsëritur faktin që nëse del Kiara Tito nga shtëpia, do dalë edhe ai. Teksa po bisedonin në suitë, këngëtari i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...