Besimtari musliman ecën 3 vjet në këmbë për të mbërritur në Mekë

Një musliman nga Afrika e Jugut ka treguar për mediat se tre vjet pasi u nis nga vendi i tij i origjinës ka mbërritur këtë javë në Mekë duke ecur vetëm në këmbë. Saheed ka treguar se ai ka kaluar nëpër një numër vendesh afrikane përpara se të mbërrinte në destinacionin e tij përfundimtar.

 

Menjëherë pas mbërritjes në Arabinë Saudite, muslimani që jeton në Cape Town, Afrika e Jugut tregoi përvojën e tij në media. Ai ka treguar se udhëtimin e tij e ka nisur më 30 gusht 2018 dhe ka qenë në Sudan, Egjipt, Zimbabve, Tanzani, Kenia dhe Palestinë. Por pas kësaj ai u detyrua të ndalonte udhëtimin për shkak të mbylljes së kufirit COVID-19.

 

Saheed thotë se ka kaluar më shumë se një vit në Palestinë dhe, pasi kufiri u rihap ka vazhduar udhëtimin e tij përmes Jordanisë dhe Medinës në rrugën e tij për në Mekë. Saheed, një vendas nga Cape Town, deklaroi se do të kthehet në këmbë në vendin e tij të origjinës menjëherë pas Haxhit.

 

Horoskopi 21 Mars, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Do të shpërbleheni për vullnetin tuaj. Jini të qetë ndërsa merrni një vendim shumë emocional. Talentet tuaja krijuese do të rezultojnë të jenë shumë...

Kiara bisedon me Luizin ai ia kthen: ‘Oltën e shklyem bashkë. O të dy, ose asnjëri në këtë shtëpi’!

Luiz Ejlli edhe njëherë përsëriti faktin që nëse del Kiara Tito, do dalë edhe ai. Teksa po bisedonin në suitë, këngëtari i tha moderatores...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...