U përplasën nga makina teksa kalonin vijat e bardha, ja çfarë ndodhi me çiftin Konomi!

Një muaj pas aksidentit, Arjan dhe Vilma Konomi, çifti që sëbashku me foshnjën e tyre u përplasën nga një makinë duke kaluar në vijat e bardha në “Rrugën e Kavajës” kanë lënë spitalin. Sipas informacionit gjendja e tyre është më e stabilizuar dhe jashtë rrezikut për jetën.

Kujtojmë se autor i aksidentit është 39-vjeçari Ajas Sulejmani. Ai u largua nga vendi i ngjarjes fill pas përplasjes, por u arrestua më vonë në një klinikë private.

Suljemani justifikoi largimin duke thënë se e bëri për vajzën e tij të vogël, që ndodhej me të në momentin që ndodhi aksidenti.

Gjithashtu, në momentin që ndodhi përplasja bashkë me çiftin ishte dhe vajza e tyre 3-muajshe. Për fat të mirë vogëlushja shpëtoi mrekullisht pa lëndime serioze

TE TJERA

spot_img