Rama shpall vendimin, çfarë do të ndodhë nesër në të gjitha shkollat

Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në faqen e tij në Facebook me të cilin ka njoftuar vendimin e qeverisë për ditën e nesërme në shkolla.

 

Ora e parë e mësimit u bë, shkollat e Shqipërisë dhe Kosovës do t’i kushtohet Lidhjes së Prizrenit me rastin e 144 vjetorit.

 

“Nesër, 10 qershor, kur bëhen plot 144 vjet nga Lidhja e Prizrenit, ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat andej e këtej bjeshkëve do t’i kushtohet pikërisht asaj ditës dhe historisë së asaj lidhjeje të pavdekshme shqiptare🇽🇰”, shkruan Rama.

TE TJERA

spot_img