Cun Lajçi me fjalë të forta për Berishën: Non grata a nondë k*rat, se di…

Një tjetër artis rradhitet në krah të Berishës. Këtë herë ka qenë Çun Lajçi që përkrah fotos me ish-kryeministrin ka shkruar edhe një status të fortë.

 

Duke vlerësuar figurën e Berishës, Lajçi nuk i ka kursyer fjalët e ashpra për shpalljen e tij non-grata nga SHBA. Duke e sjellë një paralelizëm mes tij dhe politikanëve kosovarë, artisti shprehet se pa Berishën nuk ka opozitarizëm.

 

Statusi

“Non grat a nondë k*rat, s’di, por pa Berishën, opozitarizëm s’ka, e s’ka me pasë! E di se kan me m’sha, se kur e postova foton me Ibrahimin, Hashimin e Ramushin, ma shkokluen nanën n’vorr!

 

Me Albinin s’jam fotografu kurrë, e s’po kan ku me m’kapë, prandaj e postova foton me Sal Kapetanin!

TE TJERA