Ishte në listën e kandidatëve për anëtar kryesie, çfarë vendimi u mor nga PD pas publikimit të lajmit të vdekjes së Nishanit

Kryesia e partisë Demokratike do të përbëhet nga 20 anëtarë të zgjedhur me votë nga Këshilli Kombëtar ditën e sotme. Nga 20 anëtart e zgjedhur, 14 prej tyre ishin burra dhe 6 ishin gra.

Ajo që bie në sy është fakti se pavarësisht pranisë së emrit të Bujar Nishanit në listën e kandidatëve për anëtarë kryesie, menjëherë pasi u mor vesh lajmi për ndarjen e tij nga jeta, u mor vendimi për të mos vazhduar më tej numërimin e votave që ai kishte marrë.

Lista e anëtarëve të zgjedhur vijon si më poshtë me numrin e votave përkatëse:

Grate

1- Fatbardha Kadiu 141
2- Ina Zhupa 126
3- Jozefina Topalli 118

4- Edith Harxhi 85
5- Mimoza Hadarmataj 78
6- Elena Qirici 75

Burrat

1- Belind Kelliçi 129
2- Flamur Noka 166
3- Oerd Bylykbashi 148
4- Ervin Minarolli 137

5- Luciano Boçi 128
6- Agron Shehaj 123
7- Luan Baçi 121
8- Grigels Muçollari 116
9- Gent Strazimiri 100
10- Eno Bozdo 96

11- Keltis Kruja 91
12- Arben Ristani 90
13- Aldo Bumci 89
14- Florion Mima 88

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...