‘Nuk po na linin të bënin punën tonë’/ Ingrit Gjoni: Dolën na thanë se është …

Në xhirimet e “Po Vjen”, bashkëpunimit më të ri mes Ingrit Gjonit e Indrit Milkës, spikat ambienti me qirinj në një shtëpi të vjetër.

 

Shandanët e artë shkrihen me veshjet skenike të këngëtarëve që kanë zgjedhur ritmet ballkanase të gërshetuara mirë me modernen.

 

“Tokë e xanun”, Ingrit Gjoni lë gojëhapur Rudinën kur i tregoi çfarë i ndodhi gjatë xhirimeve të klipit të fundit

 

Gjatë intervistës së tyre në “Rudina”, ndërsa ndalen edhe te skenografia e klipit, dy këngëtarët nuk lënë pa përmendur një incident të lezetshëm gjatë xhirimeve.Rudina Magjistari: Ku është xhiruar, në Tiranë apo në Shkodër?

 

Ingrit Gjoni: Është xhiruar në Tiranë, një shtëpi që normalisht është e braktisur, pa dritare, pa dyer. Donim antiken që kishte.

 

Rudina Magjistari: Ju la njeri të hynit brenda? Ingrit Gjoni: Po, në fakt, në mes të xhirimit i doli pronari. Ishte një burrë me biçikletë që thoshte “ç’doni në pronën time?” dhe i thoshim “xhaxhi, 5 minuta do xhirojmë e do ikim”. Ishte shumë me nerva xhaxhi kur ne xhironim. Po bërtiste.Indrit Milka: Pak, sa doli Ingriti u zbut pastaj. Rudina Magjistari: Po kur të pa ty, çfarë tha? Ingrit Gjoni: Iku me nerva, i hipi biçikletës dhe iku.

Feston datëlindjen sot, ja sa vjeçe mbush aktorja e madhe shqiptare

Aktorja e famshme do të mbahet mend sidomos për interpretimin e magjishëm të “Marigosë” përkrah Robert Ndrenikës dhe Hajrie Rondos në filmin “Përallë nga...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija e shkrimtarit Mitrush Kuteli, Atalanta Pasko. Lajmin e kanë bërë me dije në rrjetet sociale miqtë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...