Drejtori i Spitalit jep dorëheqje, dhe arsyeja është për t’u …

Onkologu Ardian Millaku ka pak muaj që e ka marrë detyrën e udhëheqjes së Klinikës së Onkologjisë në QKUK në Prushtinë.

 

Por disa muaj pasi e ka marrë detyrën e drejtorit të kësaj Klinike, Millaku ka dhënë dorëheqje.Në arsyetimin e tij dërguar drejtorit të SHSKUK-së, Millaku ka thënë se në pozitën e drejtorit bënte punë administrative e joprofesionale.“Për arsye personale, e kam parë që më shumë mund të kontribuoj si profesionist shëndetësor sesa si menaxher.

 

E pashë që më shumë merresha me punë administrative se sa profesionale.Nuk kam pasë ndonjë presion a diçka, vetëm arsye personale”, ka thënë Millaku për Nacionalen. E kërkesa e tij ende nuk është miratuar nga ana e menaxhmentit të ShSKUK-së.

 

Më 28 prill, Millaku bashkë me disa drejtorë tjerë të rinj, kishin nënshkruar kontratën e punës për pozitat menaxheriale në QKUK.Vendimi i doktorit është përshëndetur nga të gjithë në rrjetet sociale dhe është një shembull për t’u ndjekur jo vetëm në Shqipëri, po kudo në trojet shqiptare.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...