“Rama propozoi për Presidente bashkëshorten e vet”, Berisha me tone të revoltuara: Proces qesharak!

Ish-kryeministri Sali Berisha nga konferenca për mediat që po zhvillon foli sot në lidhje me procesin e zgjedhjes së presidentit të vendit.

Berisha theksoi se kryeministri Rama e ka kthyer procesin e zgjedhjes së kreut të shtetit, nga një proces kushtetues në një kuzhinë familjare, duke propozuar përmes analistit Baton Haxhiu gruan e tij si presidente.

“Zhvillime ka patur këtë javë dhe në procesin qesharak të zgjedhjes së presidentit. Ato arrijnë deri aty që nëpërmjet Baton Stanuishiçit, Edi Rama të propozonte për presidente gruan e vet.

Arriti ta personalizojë në këtë shkallë, nga një proces kushtetues e ka kthyer në një kuzhinë familjare”, tha Berisha.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img