Humbën jetën në aksidentin e Shkodrës, dalin fotot e fundit të çiftit polak

Çifti që shihni në foto është Waldemar Makowski dhe Marta Makowska, dy turistët polakë që humbën jetën në aksidentin në aksin rrugor Shkodër-Tiranë konkretisht në Kryebushat.

Ata po iknin nga Shkodra në drejtim të Lezhës, ndërsa drejtuesi i makinë po shkonte për në Shkodër. Çifti ishte në një motor, teksa u përplasën me një makinë tip “Golf V” dhe për pasojë humbën jetën.

Dyshimet paraprake janë se motori kreu një parakalim të gabuar dhe për pasojë është përplasur me makinën.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img