Del në ‘skenë’ Mira Rakacolli: Do hapim klubet e natës dhe hiqet maska, por s’ka mbaruar ende…

Pas kaq shumë kohësh në mungesë, ka dalë në ‘skenë’, Mira Rakacolli, kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve.

Ajo ka njoftuar se masat anti-Covid në vendin tonë do të hiqen, pothuajse totalisht, edhe pse ka kohë që s’po respektohen.

Masat anti-Covid që do të hiqen janë:

Hiqet detyrimi i maskës, por rekomandohet që të mbahet në ambiente të mbyllura.

Lejimi i muzikës pas orës 23:00 dhe hapja e klubeve të natës.

Heqja e certifikatës së vaksinimit.

Pavarësisht heqjes së masave anti-covid, komiteti ka thënë se pandemia ende nuk ka mbaruar.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME