Cmenden tregtarët shqiptar, nuk do ta besoni dot sa kushton 1 kile kumbulla

Nga janari i këtij viti, Shqipëria është përfshirë nga kriza ekonomike që ka prekur gjithë botën, por në një vend me ekonomi të dobët si ky joni, kriza ndjehet më shumë.

 

Thuajse të gjitha produktet e shportës që janë bazike për tavolinat e shqiptarëve janë rritur, por ashtu karburanti është rritur, edhe sekori i mishit-sallamit dhe i bulmetit ka pësuar rritje të ndjeshme.

 

Nuk mund t’i shpëton dot kësaj rritjeje të frikshme eshe frutat e stinës. Nëse këtë stinë ju ka shkuar mendja për kumbulla, do ju duhet të rimendoheni dy herë para se t’i blini.Një kile kumbulla sot kushton 6 mijë lekë të vjetra.

 

Po, poe dëgjuat mirë! Një kile kumbulla nga ato jeshilet që deri vjet maksimumi në këtë periudhe i gjeje me 2-3 mijë leke të vjetra për kile, sivjet i gjen me 6 mijë lekë.Tregëtarët tanë duke dashur të përfitojnë nga situata po abuzojnë me shumë produkte duke iu vendosur cmime të paimagjinueshme. Po për kumbullat ndikon situata në Ukrainë tani?

 

Dhe të mendosh që pastaj janë po këta tregtarë që ankohen që iu mbeten produktet stok dhe nuk i shesin dot. Po nromal si mund të shesësh një kile kumbulla 6 mijë lekë dreqi ta hajë?!

 

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img