Digjet kabina elektrike, bizneset në Shkodër mbeten pa energji

Një kabinë elektrike është djegur në rrugën Kolë Idromeno në qytetin e Shkodrës.

Dyshohet se shkak është bërë ngarkesa e madhe në rrjet.

 

Zjarri u shua nga banorët e zonës pasi zjarrëfikësja mberriti me vonesë për shkak të rrugës se bllokuar nga automjetet e parkuara dhe lokalet në këtë zone.

 

Po punohet për riparimin e problemit në kabinë ndërsa për pasojë pa energji elektrike kanë mbetur të gjitha bizneset në këtë zone.

 

 

 

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img