Berisha zbulon se kush do të zgjidhet president: Emri më i përfolur në procesin mafioz

Sipas ish-kryeministri Sali Berisha, Vali Bizhga është presidentja e re e zgjedhur nga qeveria Rama, që ka marrë 2/3 e votave.

 

“Procesi i zgjedhjes së presidentit është çështje e rëndësishme. Nëse javën e kaluar, këtu u fol me fakte të pakundërshtueshme se Kongresi i PS ishe i ngjashëm me atë të Cosa Nostras, unë mund tju them se procesi i zgjedhjes së presidentit po kalon në një process tipik të Cosa Nostras, me Edi Ramën.

 

Ai ka zgjedhur procedurën më mafioze me emrat në zarfat sekretë, po cili ka dalë emri më i përfolur. Jua them unë, sipas statistikave të Vali Bizhgës i kanë shkuar 2/3 e votave”, tha Berisha.

 

Vali Bizhga ka punuar me Edi Ramën si zv.kryetare e Bashkisë kur ai drejtonte Bashkinë e Tiranës. Pas kësaj kohe, pati një tërheqje nga punët politike dhe ekzekutive, derisa Rama në 2013, menjëherë pas fitores në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri,

 

kur PS mori pushtetin pas tetë viteve në opozitë, e vendosi në krye të kabinetit të tij, pozicion që vazhdon ta mbajë dhe sot. Ajo njihet si gruaja që mbron shpatullat e Ramës dhe gjithmonë qëndron jashtë vëmendjes së medias.

Prindër duhet të kini shumë kujdes, nëѕe fëmijët tuaj ulen në këtë mënyre, duhet të leхoni këtë рatjetër!

Femijët falë kockave të tyre të njoma kanë mundësinë të bëjnë lëvizje e ulje të komplikuara. Sic është dhe ulja në formë “W” .   Ky...

Analizë nga ” Koha Jonë”: Shkodra të zgjedhë mes ekonomisë dhe politikës

Nga Lindita Kokoli dhe Jonida Halili Këto zgjedhje të 14 majit do të prodhojnë dy supriza të mëdha; Durrësin e fiton Igli Cara i PD,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME