Berisha zbulon postin që do të marrë Rama pas përfundimit të mandatit si kryeministër

Ish-kryeministri Berisha dhe mbështetësit e tij në PD e kanë cilësuar farsë procesin e zgjedhjes së Presidentit të Republikës si edhe përfshirjen e deputetëve të tjerë të Partisë Demokratike në negociata me socialistët.

 

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, ish-kryeministri Berisha nxorri edhe emrin e kandidatit më të preferuar të socialistëve, e cila sipas tij ishte bashkëpunëtorja e ngushtë e Ramës gjatë drejtimit të Bashkisë së Tiranës, Vali Bizhga.

 

Madje, sipas Berishës, Rama synon të shkojë vetë në Presidencë pasi të largohet nga drejtimi i qeverisë, por po dërgon atje një person që zevendësohet lehtë deri sa të mbarojë mandatin e tij.

 

“Unë i them Ramës që t’i lerë këto lojëra”, tha Berisha.

Çfarë po ndodh? Rama me probleme shëndetësore, mungon në eventin e rëndësishëm

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, gjatë fjalës së tij në mbrëmjen Gala e më të mirëve të 2022 për futbollistet dhe...

“Pa buxhet jave dhe pa cigare”/ Kush i ka thyer rregullat kësaj radhe?! Nuk kanë fund zarfet e zinj për banorët në BBV

Duket se zarfet e zinj në shtëpinë e ‘Big Brothet VIP’ nuk kanë fund.   Një tjetër ka mbërritur ditën e sotem, teksa kësaj radhe fajtor...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...