Tom Doshi: Në këtë ditë të bekume të Pashkës Katolike, duhet me ken të fortë e optimist

Të dashtun besimtar katolik, kudo që ndodheni sot e festoni Pashkën, ju uroj nga zemra Gëzuar Përshumëvjet, këtë festë të bekume.

Mesazhi i Pashkës ka domethënie t’jashtëzakonshme; triumfin e së mirës mbi të keqen, sakrificën e Zotit nëpërmjet misionit të palodhshëm të birit të tij, Krishtit, si dhe endjet e pafundme të njerëzimit për drejtësi e paqe, pavarësisht sfidave të mëdha me të cilat jena dasht me u përball.

Të gjitha këto janë vërtetue me Ringjalljen e Krishtit.

Në këtë ditë të bekume të Pashkës Katolike, duhet me ken të fortë e optimist, të bashkum me njerëzit tanë të dashtun e t’i urojmë njeri-tjetrit besim, mbarësi e paqe.

Me urimet e mia më të sinqerta,
Zoti qoftë me ju e jua dëgjoftë lutjet.

Sinqerisht,
Tom Doshi

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...