Po afron java e fundit e dimrit per kete vit. Meteorologët bejn parashikimin e forte

Ndonëse jemi në pikun e pranverës, një ‘javë dimri’ po afron.

 

Meteorologët arashikojnë një javë me erë të fortë, reshje dhe temperatura të ulëta.

 

Duke nisur nga e marta e javës që vjen pritet që temperaturat të zbresin në 8 gradë e më pas gradualisht do të shkojnëderi më -4 gradë celsius.

 

Era pritet të jetë e fortë, ndërkohë që reshje parashikohet të ketë të tre ditët e para të javës, të hënën, të martën e të mërkurën.

 

Reshjet e dëborës nuk do të mungojnë. Pas të mërkurës, moti do të fillojë të zbutet sërish.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img