“Becchetti konfiskon 20 mln eurot e para nga Shqipëria”- Gazetari: Do vazhdojë të marrë çdo qindarkë që Shqipëria…

Biznesmeni italian, Francesco Beccheti, konfiskoi 20 milionë eurot e para nga paratë e qytetarëve shqiptarë.

 

Për këtë gazetari Klodian Tomorri thotë se ai do të vazhdojë të marrë çdo qindrakë që Shqipëria fiton nga hapësira ajrore derisa të plotësojë shumën e plotë të gjobës.

 

 

Me anë të një postimi në Facebook, Tmorri shkruan se qytetaret shqiptare do te paguajnë miliona euro të tjera nga taksat e tyre për të financuar albcontrolin sepse ky, sipas tij, është burimi i vetëm qe ka albcontrol.

 

“20 milionë euro i mori. Madje do të vazhdoje të marrë çdo qindarkë që Shqipëria përfiton nga hapësira ajrore derisa të plotësoje shumën e plotë të gjobës, që tani ka vajtur 130 milionë euro. Pirje gjaku deri ne pikën e fundit.

 

Veç kësaj qytetaret shqiptare do te paguajnë miliona euro te tjera nga taksat e tyre për të financuar albcontrolin tani sepse ky është burimi i vetëm që ka albcontrol.

 

Për vite te tera hapësira ajrore e Shqipërisë do punoje për Becchettin falë tre musketiereve. Te madhit, sekretarit te madhit dhe kandidatit për te pasuar te madhin.

 

 

Këta morën për tekat e tyre valët e një televizioni modest dhe dhanë në këmbim hapësirën ajrore te Shqipërisë”, shkruan Tomorri.

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e Butrintit në reality-show do t'i prishte lojën.   Megjithatë, sipas gazetarit dhe moderatorit Blendi Salaj në termat...

Çfarë po ndodh? Rama me probleme shëndetësore, mungon në eventin e rëndësishëm

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, gjatë fjalës së tij në mbrëmjen Gala e më të mirëve të 2022 për futbollistet dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...