E rëndë/ Vëllai vret vëllain, për t’i marrë lekët e…

Një ngjarje e rëndë tronditur Italinë, ku një 33-vjeçar u gjet i pajetë dhe i djegur brenda një tendë.

 

 

Sipas mediave italiane mësoeht se karabinierët në lidhje me këtë ngjarje kanë arrestuar vëllain e viktimës, pasi nga hetimet e kryera dyshohet se 36-vjeçari e vrau dhe më pas i vuri flakën vëllait të tij për të marrë dëmshpërblimin e sigurimit të jetës.

 

Më 30 mars, karabinierët të alarmuar nga disa banorë të zonës që kishin vënë re përhapjen e flakëve dhe një kolonë tymi që dilte nga një tokë bujqësore, ndërhynë në një tokë disa qindra metra larg qytetit të Sant’Antonio. Ata gjetën kufomën e e 33-vjeçarit plotësisht të djegur.

 

Ekzaminimet e menjëhershme mjeko-ligjore dhe hetimet e para hetimore për jetën private të viktimës (pa precedentë penalë), kanë bërë që hetuesit të fokusonin vëmendjen në kontekstin familjar të 33-vjeçarit.

 

Analiza dhe pamjet video që morën hetuesit nga zona bënë të mundur rindërtimin e momenteve të fundit të jetës së viktimës dhe konstatimin e pranisë në vendin e krimit, në një kohë të përputhshme me atë në të cilën u krye vrasja, si dhe rindërtimi i rruga e përshkuar nga kjo e fundit, në këmbë, pas vrasjes.

 

 

Hetimet e mëvonshme hetimore, përfshirë blerjet dhe dokumentet, arritën në konkluzionin se 33-vjeçari ishte vrarë nga vëllai i tij.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img