“Duhet një ofertë e re,” Rudina Hajdari: Nuk mendoj se shqiptarët e duan më Berishën si kryeministër

Gjatë intervistës për abcnews.al Rudina Hajdari është shprehur se është kundra kandidimit të Sali Berishës për kryetar të Partisë Demokratike.

Për këtë arsye ajo është pyetur nga gazetari Ermal Vaka, nëse Berisha arrin të bëhet kryetar i PD-së a do qëndrojë Hajdari në parti?

Ajo u përgjigj që arsyeja e rikthimit në Shqipëri nuk ishte Sali Berisha por Partia Demokratike dhe që zgjedhja e Berishës në krye të saj nuk do ishte arsye për t’u larguar nga PD.

“Po do jem pjesë e PD-së sepse kam ardhur për Partinë Demokratike dhe nuk kam ardhur për zotin Berisha këtu.”

Rudina Hajdari u shpreh që Sali Berisha nuk apelon dot më elektoratin gri dhe se shqiptarët nuk duan që të kenë sërish kryeministër.

Ajo foli edhe për të rinjtë që janë rritur duke shikuar të njëjtat figura më politikë dhe vazhdimi i votimit të këtyre individëve është absurde sipas saj.

Ne duhet të zgjedhim dikë të ri dhe të krijojmë një ofertë të re dhe jo një ofertë të vjetër u shpreh Hajdari.

“Nëse ai zgjidhet nga anëtarësia do provojë veten nëse vërtet mendon që ende i apelohet elektoratit gri, që unë nuk mendoj që i apelohet më.

Nuk mendoj se shqiptarët duan që të kenë zotin Berisha më kryeministër sepse e kanë parë dhe tani më çdokush, sidomos gjenerata e re që ka parë po të njëjtët politikan dhe të vazhdojë t’i votojë ata është një gjë absurde …

Nëse ai insiston në këtë betejën për të qenë kryetar unë besoj që nuk do ta ketë të gjatë sepse nuk do apelojë dot përtej anëtarësisë.

Nëse ne zgjedhim një kandidat që vërtet është për të ardhmen e Partisë Demokratike por shkon edhe përtej partisë duhet që të zgjedhim dikë të ri dhe të krijojmë një ofertë të re për Partinë Demokratike dhe jo një ofertë të vjetër.”

Linda Fishta na tregon receten e petullave ideale : Fantastike per te mirpritur fundjaven

Nga Linda Fishta : Përbërësit për 4/5 persona:   500 g miell. 450 ml ujë i vakët. 25 g maja birre e freskët. 1 lugë e vogël sheqer. një majë...

Vjen oferta e madhe per Luizin dhe pse eshte akoma brenda ne BBV. Kontrata e pare i ofrohet nga…

Këngëtari shkodran Luiz Ejlli, tashmë banor i Big Brother VIP Albania, në një muaj qëndrim në këtë shtëpi ka arritur që të bëhet një...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...